Trwały i elegancki piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to komponent często stosowany na ulicach i skwerach. Stał się popularny nie tylko jako materiał wykończeniowy wewnątrz budynków, ale też na elewacjach. Co tak naprawdę stanowi o jego popularności? Sprawdźmy to.

Piaskowiec elewacyjny – warianty kolorystyczne

Bardzo rozpowszechnionym surowcem stosowanym podczas wykańczania domów jednorodzinnych oraz ich ścian zewnętrznych jest piaskowiec elewacyjny. Występuje w rozmaitych odcieniach – od jasnego, przez różowy aż po brązowy. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie barwami, ukształtowaniem i formą – wyróżniamy płytki o wyrównanej powierzchni, pofałdowane, połyskujące, o łamanych krawędziach. Niektóre odmiany piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki wykorzystaniu odrobiny innych minerałów. Z tego też powodu piaskowiec doskonale pełni funkcję reprezentacyjną – w lokalach mieszkalnych, na posesjach i jako materiał elewacyjny. Jest doskonałym surowcem na ścieżki ogrodowe, grille, a nawet wykończenie posesji.

Piaskowiec elewacyjny testowany w najtrudniejszych warunkach

Zasadniczą właściwością piaskowca jest jego niezwykła odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Płyty elewacyjne są w stanie przetrwać w idealnym stanie przez co najmniej 20-30 lat. To kamień całkowicie naturalny, który nie podda się działaniu mrozu, mocnych opadów i będzie stanowić ogromny atut dla naszej nieruchomości. W sprzedaży znajdziemy wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pochodzących z kraju, jak i sprowadzanych z Indii.