Szukasz nieruchomości w Katowicach? Zapamiętaj te informacje

Sektor nieruchomości w Katowicach podobnie jak w innych regionach rośnie bardzo szybko. Na tle innych miast GOP wyróżnia jednak fakt, iż stosunkowo mało popularne okazują się lokale od dewelopera – mieszkańcy tego miasta znacznie częściej kupują lokale z rynku wtórnego. Z uwagi na to, że w aglomeracji katowickiej mieszka wiele osób, warto przejrzeć starannie tamtejszy sektor nieruchomości. W Katowicach funkcjonuje kilkadziesiąt biur nieruchomości, a zebrane przez nich statystyki okazują się istotnym źródłem informacji o upodobaniach mieszkańców tego regionu.

Które nieruchomości w Katowicach są najczęściej kupowane?

Ze względu na dużą ilość ludzi, najchętniej kupowane nieruchomości w Katowicach to rzecz jasna mieszkania – szczególnie te z drugiej ręki. Kiedy chodzi o lokale użytkowe, największym uznaniem cieszą się te znajdujące się w śródmieściu oraz dzielnicach z największą liczbą ludności. Ceny metra kwadratowego zwykłego mieszkania z rynku wtórnego wahają w granicach 3,5 tysiąca zł, natomiast od dewelopera – około 5.

Jak szukać nieruchomości w Katowicach?

Do paru lat osoby zamierzające sprzedać i nabyć nieruchomości w Katowicach wybierały przede wszystkim na pomoc wyspecjalizowanych biur. Dziś zwykle wchodzą do sieci, gdzie działają strony, na których mogą opublikować ogłoszenia dotyczące nieruchomości w Katowicach. Ich zaletą okazuje się tak spora ilość ogłoszeń, jak i funkcjonalność – odpowiednie dla nas anonse wyszukamy z ich użyciem bez żadnych problemów.