Stolarka okienna – zalety i możliwości

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych elementów każdej nieruchomości. Obecnie coraz więcej osób wybiera stolarkę drewnianą, która pod wieloma względami przewyższa okna z PCV. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Sprawdziliśmy to!

Stolarka okienna – dlaczego warto wybrać okna drewniane

Dostępne na rynku okna drewniane prezentują się bardzo stylowo, a co więcej, mają również świetne parametry techniczne. Jak podkreślają producenci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim poziomem przenikania ciepła, co bardzo obniża koszty związane z ogrzewaniem budynku. Takie okna znakomicie wyciszają mieszkanie, jak również nadają się do zamontowania na dużych przeszkleniach. Spotykają się też z dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o wybudowaniu domów energooszczędnych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek zarysowań można ją samodzielnie naprawić. Producenci szacują, że porządnie wykonane okna mogą przetrwać w nienagannym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – nowoczesne okna z mikrowentylacją i harmonijkowe

Firmy produkujące stolarkę okienną zapewniają obecnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna rozwierane, harmonijkowe, a także wiele innych wariantów, które służą wygodzie użytkowników. Dodatkowo można również zdecydować się na wstawienie konkretnych typów szyb – przeciwsłonecznych oraz refleksyjnych, które poprawiają bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. dąb, modrzew lub gatunki mniej znane – takie jak meranti. Chcesz wstawić w swoim domu okna drewniane? Możesz zdecydować się na modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie pasuje też do wiekowych budynków i jest w nich często stosowana.