Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – czego pozwala uniknąć?

Stawiając na zakup nieruchomości od dewelopera nie można zapomnieć o odbiorze technicznym. To najbardziej znaczący etap kupna upragnionych „czterech kątów”, który może zabezpieczyć nas przed szeregiem ogromnych problemów. Co to jest odbiór techniczny? O czym powinno się pamiętać?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – dlaczego ma tak duże znaczenie?

Odbiór techniczny własnych czterech kątów bazuje precyzyjnym sprawdzeniu zgodności wykonania lokalu z umową, która została podpisana z deweloperem. Uwagę zwraca się również na to, czy mieszkanie jest zgodne z projektem wykonawczym, obowiązującymi na terenie Polski standardami oraz regulacjami prawa budowlanego. Odbiór techniczny mieszkania ma służyć głównie kontroli czy w lokalu nie są obecne różnego rodzaju defekty konstrukcyjne oraz usterki. W efekcie sprawdzenia mieszkania odkryć można rozmaite niedociągnięcia zakończonych prac. Defekty spotykane bardzo często to: elektryka wykonana w nieprawidłowy sposób, brak poziomu ścian, odklejające się tapety, nierówne wylewki, a nawet puchnący tynk. Wskazane usterki powodują, że w mieszkaniu wykonać powinno się mnóstwo dodatkowych prac, które często rodzą bardzo duże koszty, do tego przesuwają w czasie moment wprowadzenia się.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – sprawdź usługę profesjonalistów

Aby być pewnym, że wykonanie techniczne zakupionego mieszkania jest zgodny z umową deweloperską, projektem architektonicznym oraz ustalonymi na terenie naszego kraju regulacjami, warto zdecydować się na pomoc fachowych firm, które prowadzą działalność w sposób w stu procentach niezależny. Pracują w nich specjaliści świetnie znający się na pracach budowlanych i remontowych. Ocenienie mieszkania pod kątem poprawności realizacji prac nie zajmie tego typu osobom wiele czasu, a jednocześnie odbywa się to z należytą dokładnością. Stawiając na ich usługi mamy pewność, że mieszkanie zostanie dokładnie obejrzane, a drobne nawet wady – wykryte.