Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale również pozwala to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Zazwyczaj do zasłaniania okien używamy firanek i zasłon, jednak w ostatnich latach decydujemy się na rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie typy rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest bogaty wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W wielu z nich dostaniemy też wszystkie potrzebne dodatki, tj. kółka z żabkami, rozety, wsporniki sufitowe i ścienne czy karnisze metalowe. W jednym sklepie będziemy mogli skompletować cały zestaw konieczny do instalacji rolet. Natomiast to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niewielkich oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż wykonywane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się prawie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a także w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – jak zamawiać

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonalistom.