Rodzaje kątowników nierdzewnych

kątowniki nierdzewne »

Kątowniki to jedne z najistotniejszych wyrobów hutniczych. Znajdują mnóstwo zastosowań – spotyka się je na placach budów, w czasie prac konserwatorskich lub w piwnicach miłośników majsterkowania. By jednak zaspokoiły nasze potrzeby, muszą być wytrzymałe oraz stosunkowo lekkie. Te parametry powodują, że konstrukcja zrobiona z kątowników będzie stabilna i bez problemu wytrzyma różne wibracje. Jak zatem rozpoznać, czy dany kątownik okaże się właściwy? Gdzie można ich użyć?

Solidne kątowniki nierdzewne

Najbardziej cenionym surowcem do wyrobu kątowników okazuje się stal nierdzewna. Dlaczego warto wybrać akurat kątowniki nierdzewne? W szczególności z uwagi na wytrzymałość cechującą ten materiał – wytrzymają dłużej od elementów wyprodukowanych z pozostałych stali. Jest z tego względu, iż nie korodują, zatem także po dziesięcioleciach zachowują swoje parametry. Kątowniki nierdzewne charakteryzują się również niewielką rozszerzalnością termiczną, co podnosi komfort ich eksploatacji w czasie upałów i chłodów.

Kątowniki nierdzewne – przykłady użycia

Kątowniki nierdzewne są naprawdę funkcjonalne. Wykorzystuje się je w budownictwie, gdzie stanowią najważniejszy element drzwi i balustrad. Profile oraz kątowniki nierdzewne są także używane do produkcji konstrukcji elewacyjnych. Oprócz tego z uwagi na to, że są solidne, stosuje się je przy wznoszeniu estrad oraz wież, a poza tym konstrukcji hal namiotowych. Specjalne kątowniki można też stosować do podwieszania półek – przeznaczone do tego modele często mają interesujące ozdobniki.

Kontakt z nami:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]