Regulowanie i konserwacja okien

Regulacja okien

Okna nie są niezniszczalne – chcąc, by służyły nam wiele lat, potrzebna będzie ich regularna regulacja. Powinniśmy zdać sobie sprawę, że zaniedbane okna szybciej ulegają awariom, a ich naprawa pochłonie koszty znacznie wyższe, niż konserwacja. Czy okna PCV można zatem regulować samemu, czy lepiej zostawić to fachowcom? Ile kosztuje podobna pomoc? Jak często musi odbywać się regulacja okien?

Nie zapominajmy o regulacji okien

Niekonserwowane okna prędko zmniejszają swoją szczelność, a tego efektem jest zwiększenie się zawartości wody w mieszkaniu i przeciągi. Regulacja okien niezbędna jest również, jeśli ważne jest dla nas ich lekkie zamykanie oraz efektowny wygląd.

Prosta regulacja okien

Raz na sześć miesięcy okna warto starannie nasmarować. Nie ma potrzeby decydować się na usługi fachowców – wystarczy naoliwić trzpienie wykorzystując do tego tawot albo inny preparat o podobnym zastosowaniu. Dzięki temu zapobiegniemy korozji i skrzypieniu.

Regulacja okien – czy wykonać ją bez pomocy fachowców?

Regulacja okien wiąże się z koniecznością posiadania specjalistycznych umiejętności i sporej wiedzy – z tego powodu nie każdy z nas sobie z nią poradzi. Samodzielna konserwacja może skutkować zepsuciem okna – warto więc zostawić ją specjalistom.

Ceny regulacji okien

Konserwacja pojedynczego okna to koszt rzędu 40 PLN, ale często za każde kolejne skrzydło zapłacimy już połowę mniej. Jest to koszt, który poniesiemy tylko raz w roku, więc nie powinien być dużym kłopotem.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]