Przygotuj się do współpracy z architektem

architekt Kraków

Budowa domu to niewątpliwie najważniejsza inwestycja w życiu każdego z nas. Należy zatem dokładnie to obmyślić oraz skorzystać przy tym z usług specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie skutki przyniosą podejmowane przez nas działania, ma z pewnością projekt budynku. Możemy co prawda wybrać stworzony już dokument, lecz chcąc mieć gwarancję, iż dom będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na to, iż większość z nas nie wie, czym naprawdę się zajmuje, należy powiedzieć na ten temat parę słów.

Spotkanie z architektem – o czym pamiętać?

To, czy realizacja zaspokoi konkretne potrzeby, zależy szczególnie od rezultatów spotkania z architektem. Przychodząc do architekta powinniśmy wiedzieć, jakich cech oczekujemy po budowanym domu i umieć opowiedzieć mu o tym. Warto również zaznajomić się z najistotniejszymi ustawami na temat budowy domu – przez to szybciej się dogadamy z architektem. Nie trzeba oczywiście się stresować, ponieważ w przypadku wątpliwości możemy liczyć na jego poradę.

Jakie dokumenty stworzy architekt?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ten dokument będzie rozpatrzony przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na których będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do zatrudnienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny do zatwierdzenia inwestycji. Treść tych dokumentów ustalają specjalne ustawy.

Kontakt z nami:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]