Projekty domów szkieletowych z drewna

Na barteksitarski.pl znajdziesz fachowców, którzy wykonają dla Ciebie projekty domów szkieletowych

Domy szkieletowe, jak nietrudno stwierdzić, zbudowane są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i tworzą go słupy oddalone nawzajem o około 50 cm. Drewno powinno uprzednio rzecz jasna być właściwie oporządzone – stosuje się po to środki przeciwko owadom, antypleśniowe oraz impregnaty. Zazwyczaj wykorzystywanym drewnem jest świerk, ale przed zamontowaniem jest starannie sezonowany i cięty z czterech boków. Do szkieletu przytwierdzane są deski, pomiędzy którymi umieszcza się ogniotrwałe surowce termoizolacyjne – jak na przykład wełna mineralna. Dlaczego jednak warto postawić na projekty domów szkieletowych? O czym nie należy zapominać przy poszukiwaniach architekta?

Czemu opłaca się zamówić projekty domów szkieletowych?

Ci, dla których najważniejszy jest czas budowy, z pewnością będą zadowoleni z faktu, iż projekty domów szkieletowych zapewniają jej łatwe zakończenie. Zwykle są one wszak budowane tylko w trzy miesiące, a poza fundamentami roboty nie będą zależne od czynników pogodowych. Stawiając na projekty domów szkieletowych zyskujemy również gwarancję, że do ogrzewania budynku nie będzie wymagana duża ilość energii, a to razem z ich solidnością sprawia, że koszty eksploatacji będą stosunkowo małe. Warto wiedzieć również o tym, że wykonane z drewna domy szkieletowe okazują się w stu procentach przyjazne dla natury.

Jaki architekt stworzy projekty domów szkieletowych?

Podczas wyboru architekta najważniejsze są niewątpliwie projekty domów szkieletowych, jakie zrealizował do tej pory. Żeby sprawdzić, czy jego sposób tworzenia nam odpowiada, musimy tylko wejść na jego portfolio i poznać jego wcześniej wykonane realizacje, a jeżeli przypadną nam one do gustu – umówić się z twórcą, celem omówienia dalszych szczegółów inwestycji. Nie powinniśmy zaś kierować się wyłącznie ceną budowy domu – to wszak inwestycja na wiele dekad.

Kontakt z nami:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]