Projekty domów góralskich – o czym pamiętać?

Skieruj się tutaj po więcej szczegółów o domy góralskie projekty

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była wypierana przez domy ceglane. Obecnie jednak zaobserwować można fakt, że zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane mają wszak mnóstwo plusów. Najistotniejszym jest z pewnością wygląd – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej architektury. Istotne jest także to, iż domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, bowiem są wykonywane tylko z odnawialnych surowców. Drewno może też pochłaniać promieniowanie wydzielane przez telewizory i oczyszczać powietrze, a to sprawia, że ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają i chronią swoje płuca.

Rodzaje projektów domów góralskich

Najczęściej wybieranym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl podhalańską zabudowę. Często budowane są z bali, zaś styl ich wykończenia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Często także widuje się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – na przykład elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić także, jeśli chcemy wybudować je poza górami.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na wygodę mieszkania w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, w myśl którego został wzniesiony. Z tego powodu decydując się na podobne rozwiązanie, warto sprawdzić wcześniejsze projekty twórcy i wyszukać, co sądzą o nim poprzedni klienci. Istotne jest, aby w jego teczce znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, iż nasze zamówienie zostanie dobrze zrealizowane i spełni nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto też dowiedzieć się, czy architekt działa z firmą, która wzniesie dom – w ten sposób wszystko skończy się szybciej.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]