profil aluminiowy, profile aluminiowe

Profile aluminiowe w różnych branżach

Aluminium to jeden z najczęściej wykorzystywanych w architekturze surowców. Do jego plusów należy w szczególności niewielka gęstość, bo ta sprawia, że wyprodukowane z niego części nie są ciężkie – a to pozwala na wyprodukowanie wielu różnorodnych konstrukcji. Ma niestety pewną wadę – bez domieszek nie jest zbyt odporne, z tego względu w budownictwie i innych dziedzinach gospodarki stosuje się najczęściej jego stopy, które charakteryzują się dużą odpornością przy wspomnianej niewielkiej masie. W architekturze najczęściej stosowanymi elementami są pręty i profile aluminiowe. Do czego więc konkretnie się je stosuje?

Zastosowanie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to świetny materiał do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem wykonuje się na przykład stoiska targowe, przenośne estrady oraz wiaty handlowe czy na imprezy masowe. Na ich popularność w szczególnym stopniu rzutuje ich nieduża masa oraz solidność, lecz też prostota budowania konstrukcji i fakt, że bez problemu można nadać im wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne metody czyli malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą być pokryte lakierem o każdym kolorze na długi czas, bo nałożona tak warstwa jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Inne przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Obok scen przenośnych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w pozostałych dziedzinach. Świetnie zdają egzamin jako elementy różnego typu sprzętu sportowego, maszyn oraz samochodów. Profile aluminiowe są również stosowane przez konstruktorów w wojsku, przy wznoszeniu przeszklonych budynków, w wytwórstwie poręczy oraz ogrodzeń, a także w przewozach samochodowych. Dobrze także wspomnieć, iż profile aluminiowe są często stosowane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny czy AGD.

Kontakt z nami:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]