Poznaj różne rodzaje kontenerów

Kontenery otwarte zamówisz na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak złom, gruz, rozebrane elementy stolarki otworowej, a także stare płytki ceramiczne lub parkietowe – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady dużych gabarytów

Do przewożenia ładunków o większych rozmiarach niebędących odpadami albo potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla firm transportowych i magazynów.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]