Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli szukasz podpór szalunkowych, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/y3evws6v.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Wśród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także moduły produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się doskonałą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Obecnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]