Płytki z klinkieru

Często na elewacjach polskich budynków możemy zobaczyć płytki klinkierowe. Nie może to oczywiście zaskakiwać – szczególnie, kiedy pod uwagę weźmiemy najważniejsze dobre strony tego rozwiązania. Jak pokazuje doświadczenie lokatorów domów, którzy wybrali na taki krok, płytki z tego surowca są nie tylko mało kosztowne i solidne, ale też bardzo bezproblemowe w czyszczeniu.

Dobre strony płytek klinkierowych

Płytki klinkierowe często okazują się bardziej odporne niż inne surowce stosowane do elewacji domów – szczególnie, kiedy chodzi o drewno. Zazwyczaj są też dużo mniej kosztowne, co na pewno docenią osoby z mniej zasobnym portfelem.

Konserwacja płytek klinkierowych

Ważną dobrą stroną płytek klinkierowych okazuje się bezproblemowość ich utrzymania – rzadko się brudzą, a regularne konserwowanie wymaga jedynie użycia normalnej myjki wodnej. Nie potrzebują też szczególnych zabiegów konserwacyjnych, a to w polskim klimacie jest szczególnie ważne.

ABC wyboru płytek klinkierowych

Pamiętajmy, że płytki klinkierowe dostępne są w różnych modelach, jednak nie każda nadaje się do stosowania na dworze – jeśli zatem zamierzamy położyć je na ścianach domu, bezwzględnie sprawdźmy ich przeznaczenie. Płytki tego rodzaju dostępne są również w wersjach posadzkowych i ściennych, zaś te drugie wykazują nieco wyższą podatność na pęknięcia.

Montaż płytek klinkierowych

Ściana, na jakiej ułożone zostaną płytki klinkierowe musi być równa oraz nie może mieć pęknięć. Niezwykle istotne okaże się również jej oczyszczenie i zastosowanie odpowiedniego, gwarantującego wytrzymałość połączenia, kleju.