Parkingi są zaliczane do lokalizacji, gdzie ruch aut jest naprawdę częsty. Z tego względu surowce, z których wyprodukowana jest ich nawierzchnia, powinny być wytrzymałe na pęknięcia i działanie czynników pogodowych. Zwykły bitum tudzież bruk nie zawsze się sprawdzą – na uczęszczanych parkingach już po jednym roku nawierzchnię będzie należało naprawiać. Które zatem surowce są najczęściej używane przez drogowców? Jakie zalety musi wykazywać surowiec na powierzchnię placu parkingowego?
Parkingi z masy bitumicznej
Aktualnie najchętniej wykorzystywany surowcami na nawierzchnie parkingów okazują się innowacyjne masy asfaltowe. Wiele z nich to powierzchnie, które oddzielają również spodnie poziomy parkingu od groźnych warunków – na przykład wody czy środków drogowych. Asfalty, z jakich wykonuje się parkingi, są często bezproblemowe w założeniu – niewymagane będzie nawet ich podgrzanie. Są również znacznie bardziej niezawodne niż materiały używane przed laty – bez trudu wytrzymają duże naciski i ciągły ruch.
Dylatacje na parkingach
Wykonując parkingi powinniśmy pamiętać o dylatacjach oraz ich wypełnieniu. Koniecznie powinno ono zapewnić odpowiednią odporność oraz izolować dolne warstwy przed wodą, która potrafi przeciekać przez podobne szpary. Nie zapominajmy o tym, że taki asfalt powinien znieść spore obciążenia pionowe oraz poziome, które powodowane są przejazdami aut na parkingach. Jak więc wybrać odpowiedni asfalt do wypełniania dylatacji na parkingach? Sprawdzi się między innymi technika Rubi-Joint.