Ogrodzenia klinkierowe

Ogrodzenia klinkierowe to popularne w Polsce rozwiązanie. Mają dużo dobrych stron – doskonale się prezentują, są wytrzymałe na nierzadkie u nas niskie temperatury, pęknięcia oraz działanie wilgoci. Są również dość tanie – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę cechującą je długowieczność oraz niewielkie koszty użytkowania. Z czym jednak będą się doskonale komponować? Jakie akcesoria wybrać, by ogrodzenia klinkierowe prezentowały się świetnie?

Drewno komponuje się z ogrodzeniami klinkierowymi

Surowe kolory cechujące ogrodzenia klinkierowe szczególnie dobrze komponują się z drewnem. Świetnym rozwiązaniem będzie kombinacja podstawy klinkierowej z wyprodukowanymi z drewna sztachetami. Płot tego rodzaju dobierzemy do budynków o tradycyjnym projekcie, ale też tych bardziej nowoczesnych.

Metal w ogrodzeniach klinkierowych

Kolejnym chętnie stosowanym wyjściem jest kompozycja z ceramiki oraz metali. Niezależnie od tego, czy będą to kute metodą tradycyjną przęsła, czy z kolei gotowe prefabrykaty, możemy tak dodać naszej posesji uroku, co docenią w szczególności lokatorzy domów na wsi.

Pielęgnacja ogrodzeń klinkierowych

Ogrodzenia klinkierowe nie wymagają wprawdzie częstej pielęgnacji, ale chociaż raz w sezonie powinniśmy poświęcić na nią kilka godzin. Skupiający się na powierzchni klinkierowych płytek brud szybko usuniemy używając myjki ciśnieniowej, natomiast ich wytrzymałość polepszymy dzięki preparatom zmniejszającym nasiąkliwość.