Nowoczesne projekty domów

http://barteksitarski.pl/projekty.html

Budowlane style sprzed lat stopniowo odchodzą do przeszłości, zaś ich miejsce zajmują zdecydowanie nowocześniejsze projekty. Mimo, że mnóstwo budynków wznosi się wciąż w oparciu o projekty pochodzące z poprzedniej dekady, to wielu klientów decyduje się na nowoczesne projekty domów – jak zatem je odróżnić? Skąd bierze się zainteresowanie nimi? Czemu warto na wybrać jeden z nich?

Jak powstały nowoczesne projekty domów?

Nowoczesne projekty domów tworzone są z różnych inspiracji. Wielu architektów przyznaje się do oddziaływania modernistycznych architektów działających w Niemczech oraz Holandii. Kiedy przyjrzymy się kilku młodszym projektom, znajdziemy wpływy dzieł architektów skupionych wokół Bauhausu lub podobnych kierunków.

Cechy nowoczesnych projektów domów

Najistotniejszą cechą współczesnej architektury jest minimalizm oraz unikanie zbyt dużej ilości dodatków. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na bryle i to właśnie ona nadaje domowi konkretny charakter. Dużą wagę przykłada się także do materiałów – największym zainteresowaniem cieszą się zwykły cement, spore okna lub drewno.

W jakich lokalizacjach sprawdzą się nowoczesne projekty domów?

Wbrew temu, co może niektórym się wydawać, nowoczesne projekty domów zdadzą egzamin również poza granicami zorganizowanych osiedli willowych. Wyłącznie umiejętności architekta decydują o tym, czy dany budynek będzie nawiązywał do charakteru otoczenia. Dobrze przemyśleć rodzaj dominującej w tym miejscu architektury i podjąć kroki, by umieścić w projekcie niektóre z występujących najczęściej elementów.

Kontakt z nami:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]