Niezbędna na budowie – sklejka szalunkowa

Jeśli chcesz kupić sklejkę szalunkową, koniecznie odwiedź stronę

Sklejka szalunkowa to element stale stosowany na placach budowy. Jest znakomitym substytutem drewna, którego nie można wykorzystać do wszystkich prac, a także niepotrzebne generuje koszty. Sprawdźmy z czego jest ona zrobiona i dlaczego tak często się ją stosuje.

Sklejka szalunkowa – olcha, dąb i fuma

Sklejka szalunkowa produkowana jest z materiału drzewnego, posiada nieparzystą liczbę warstw, wyróżnia się znakomitą wodoszczelnością. Do jej produkowania najczęściej stosuje się olchę, dąb oraz gatunki zagraniczne, np. meranti. Jest niesłychanie sprężysta, a jej cechy są ulepszone dzięki wykorzystaniu specjalistycznych filmów fenylowych. Sklejka szalunkowa wytrzymuje także uderzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę – dzięki zastosowaniu wielu warstw. Pojedyncze forniry ściśle przylegają do siebie, konstruując wytrzymałą sieć. Na rynku znajdziemy dużą ilość rodzajów sklejki szalunkowej, uzależnionych od sposobu klejenia (np. suchotrwała, szlifowana), położenia powłok czy typu materiału. Nie zapominajmy, że nie każda sklejka posłuży w ekstremalnych warunkach, dlatego trzeba odpowiednio dopasować jej formę.

Sklejka szalunkowa – dzięki niej zaoszczędzisz

Sklejka szalunkowa jest elementem wzmacniającym technologię tzw. lanego betonu. To nieoceniona pomoc przy tworzeniu fundamentów, sufitów oraz dachów. Używana do tworzenia rusztowań, jest materiałem występującym powszechnie. Może być stosowana nie tylko raz, co wiąże się z sporymi oszczędnościami. Sklejka szalunkowa to podstawowy asortyment w branży budowlanej. Pamiętajmy jednak, że nie musimy posiadać własnych materiałów, ponieważ na rynku istnieją przedsiębiorstwa specjalizujące się w dzierżawie elementów szalunkowych. Bez problemu możemy więc łatwo zaopatrzyć się w profesjonalne elementy konieczne na budowie.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]