Nawierzchnioizolacje – nowoczesne materiały

Przed rozpoczęciem zimy nie należy zapominać o uszczelnieniu poszycia. Nieodpowiednio utrzymany dach potrafi okazać się źródłem poważnych problemów w sezonie zimowym – przepuszcza wodę i powoduje duże straty termiczne. Szczęśliwie przygotowanie poszycia przed zimą nie sprawi obecnie nam dużych kłopotów – na rynku dostępne są bowiem nowoczesne nawierzchnioizolacje, które sprawdzą się nawet w ekstremalnych sytuacjach. Jakie to wyroby? Jak wybrać nawierzchnioizolacje odpowiednie do konkretnych oczekiwań? Przygotowaliśmy garść wskazówek.

Nawierzchniolizolacje do uzupełniania szczelin

Czasem wymiana dachu nie będzie konieczna – starczy tylko uzupełnienie ubytków, które powstały w wyniku wpływu czynników atmosferycznych. Dobrze wówczas wybrać nawierzchnioizolacje syntetyczne, które świetnie nadają się do uzupełniania różnego rodzaju dziur czy pęknięć. Takie środki zdadzą egzamin również przy uszczelnianiu mocowań przy świetlikach bądź kominach. Ich zaletą będzie przede wszystkim prostota założenia oraz wytrzymałość – doskonale znoszą wilgoć i mrozy.

Nawierzchnioilozacje asfaltowe

W sytuacjach, kiedy jedynym rozwiązaniem okaże się położenie nowego dachu, warto wybrać specjalne masy asfaltowe. Większość wśród nich nie wymaga aplikacji na ciepło, co bardzo ułatwia dekarzowi pracę. Są wśród nich nawierzchnioizolację wytrzymałe na wodę i światło UV – dzięki temu zabezpieczają mieszkanie przed złymi czynnikami pogodowymi oraz zapewniają jego mieszkańcom stuprocentowe bezpieczeństwo.