Najtańsze i najdroższe mieszkania w Katowicach

Rynek nieruchomości w Katowicach i innych miastach regionu jest nieco odmienny od innych regionów kraju. W przeciwieństwie do nich, stosunkowo mało osób jest zainteresowana lokalami od dewelopera. Bardzo często kupowane są z kolei nieruchomości z drugiej ręki. Rzadko też składane są wnioski o pomoc w kupnie lokalu, a to też wyróżnia Śląsk na tle pozostałych. Jak dokładnie prezentuje się rynek nieruchomości na Śląsku? Jakie mieszkania w Katowicach cieszą się szczególnym zainteresowaniem?

Mieszkania w Katowicach z drugiej ręki

Jak przed momentem wspomnieliśmy, szczególnym uznaniem cieszą się na Górnym Śląsku lokale z drugiej ręki. Jak łatwo się domyślić, powodem tego stanu rzeczy okazują się kwestie finansowe – mieszkanie z drugiej ręki wyniesie nawet dwa razy mniej niż mieszkania w Katowicach proponowane przez firmy deweloperskie. Rzecz jasna mowa o lokalach w tych samych częściach miasta, o podobnej powierzchni.

Jak znaleźć mieszkanie w Katowicach?

Na rynku wtórnym najwięcej ogłoszeń dotyczy zwłaszcza Ligoty czy osiedla Tysiąclecia. Najmniej zapłacimy za mieszkanie na Szopienicach, na których koszt kupna metra kwadratowego waha się w okolicach 2,5 tysiąca zł. Najdroższe są natomiast Brynowo oraz Dąb, na których ceny przekraczają czasem 5000 PLN za jeden metr. Najwięcej deweloperskich lokali buduje się zaś w pobliżu ulicy Kościuszki oraz Doliny Pięciu Stawów.

Anonse mieszkań w Katowicach zainteresowani wyszukują na wiele sposobów. Najlepszą droga będzie z pewnością wejście do sieci, ponieważ to w aplikacjach dostępnych w sieci dostępnych jest najwięcej ofert kupna-sprzedaży.