Na podmokłych terenach – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to podstawa każdej nieruchomości. Już podczas stawiania budynku należy zadbać o to, aby dom był solidny. Wspaniale sprawdza się w tym celu izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Zobaczmy więc dlaczego warto ją zastosować.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – zabezpiecz dom przed niszczącym oddziaływaniem wód gruntowych

Warunki atmosferyczne mocno oddziałują na konstrukcję budynku. Niekorzystne skutki ma szczególnie oddziaływanie wody, co może być przyczyną błyskawicznej utraty ciepła. Mokre fundamenty powodują, że spada współczynnik izolacji termicznej, a co za tym idzie – ogrzewanie staje się kosztowne. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów stanowi najczęściej wykorzystywaną metodą hydroizolacji zabezpieczającą dom przed negatywnym oddziaływaniem wód gruntowych oraz tzw. podciąganiem kapilarnym. Używa się ją zarówno przy nieruchomościach użytkowych, jak i przemysłowych. Podstawę budynku zabezpiecza się przy pomocy rozmaitych metod izolacji. Ciężką izolację stosuje się na bardzo wilgotnych terenach, czyli tam, gdzie mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Natomiast o wiele częściej używana jest izolacja przeciwwilgociowa, pomagająca zabezpieczyć podstawę budynku przed naturalną wilgocią.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – zaprawy hydroizolacyjne i dyspersje akrylowe

Podstawę nieruchomości można izolować od wewnątrz oraz na zewnątrz. Wykorzystuje się do tego przeróżne tworzywa budowlane, np. papy, folie PCW, zaprawy asfaltowo-żywiczne oraz dyspersje akrylowe. Należy podkreślić, że fachowa izolacja przeciwwilgociowa fundamentów wymaga wykonania odrębnych planów dla najważniejszych części takich jak kąty, załamania i zespojenie ścian. Dlatego roboty należy powierzyć firmom o renomowanej pozycji na rynku – tylko wówczas będziemy pewni, że nieruchomość jest profesjonalnie zakonserwowana przed oddziaływaniem wód gruntowych.