Montaż murków z gabionu

Wykonany ze skały mur to bardzo piękne rozwiązanie, ale nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jego budowa okazuje się bowiem stosunkowo skomplikowana, natomiast cena potrafi mocno nadwyrężyć nasze finanse. Na szczęście, ci, którzy zamierzają właśnie w ten sposób wytyczyć krańce swojej działki, mogą postawić na interesującą inną opcję. Chodzi o gabiony, które prezentują się nie mniej dobrze, a są znacznie tańsze oraz wykazują mniej skomplikowaną budowę.

Co to są gabiony?

Gabiony to metalowe klatki, w których ułożony jest kruszony kamień. Z początku służyły jako konstrukcje zapobiegające erozji skarp oraz w hydrotechnice. Później doceniono również ich niezwykły wygląd, dzięki któremu trafiły do parków i na prywatne posesje.

Uniwersalność gabionów

Ogromną zaletą gabionów jest ich uniwersalność. Z łatwością dopasujemy je do każdego ogrodu – zapełniające je skały można dobrać w zależności od tego, jak prezentuje się okolica. W połączeniu z niewielkimi cenami ich wytworzenia, powoduje to, że gabiony często wybierają posiadacze domów wolno stojących.

Trwałość gabionów

Prosta konstrukcja gabionów powoduje, że są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. Możemy używać ich także w najtrudniejszych warunkach – przez lata były stosowane przecież do zagwarantowania ochrony mieszkańcom obszarów leżących pod urwiskami. Nie wymagają kosztownych napraw, a zatem idealnie sprawdzą się na działce.