Klinkierowe daszki ogrodzeniowe

Słupki są uznawane za najistotniejsze z elementów ogrodzenia. To od nich zależy wytrzymałość całej konstrukcji, gdyż w razie awarii jednego ze słupków, cały płot może stracić stabilność, a czasem też przewrócić. Niestety istnieje wiele czynników, jakie mogą zmniejszyć ich stabilność – zwłaszcza wilgoć, bo może dostać się do ich wnętrza przez nieprzykryty wierzch. Jak temu zapobiec? Wyjście nie jest skomplikowane – należy tylko stosować daszki ogrodzeniowe.

Z czego wytwarzane są daszki ogrodzeniowe?

Daszki ogrodzeniowe wytwarza się najczęściej z surowców, z jakich zrobiono sam słupek. Najczęściej spotykane ich rodzaje to daszki klinkierowe oraz cementowe, aczkolwiek dostępne są również produkty z tworzyw. Ich kaszty zależne są w szczególności od materiału – za wyroby z tworzywa zapłacimy niecałe dziesięć PLN, podczas gdy te zrobione z klinkieru potrafią okazać aż trzy razy bardziej kosztowne. Niezależnie od tego, każde idealnie spełniają swoje zadanie – chronią słupki przed wodą, a także są ich piękną dekoracją.

W jaki sposób założyć daszki ogrodzeniowe?

Daszki ogrodzeniowe są zwykle montowane za pomocą śrub lub nitów. Żeby scalić je ze słupkiem, producenci wyposażają je w specjalne otwory – nie trzeba zatem wiercić ich samemu, co pozwala ustrzec się ewentualnych uszkodzeń. Niektóre daszki ogrodzeniowe warto również pokryć lakierem – podniesie to ich odporność oraz sprawi, że będą korzystniej wyglądały, co przy ogrodzeniu okazuje się przecież najistotniejszym czynnikiem.