Jak wykorzystuje się rusztowania

Rusztowania to nieodłączne elementów wyposażenia ekip remontowych. Umożliwiają łatwe dotarcie do najwyżej ulokowanych pięter obiektów, nie stwarzając jednocześnie niebezpieczeństwa dla przebywających u góry ludzi. Dzięki rusztowaniom remonty zabytkowych kościołów, bloków oraz wieżowców są o wiele prostsze niż kiedyś. Rusztowania są również stosowane przez firmy zajmujące się czyszczeniem szyb czy naprawami linii wysokiego napięcia. Spotykane są poza tym w przetwórstwie chemicznym. Obok rusztowań warszawskich dostępne są też rusztowania jezdne – pomocne zwłaszcza przy robotach obejmujących duże budynki.

Materiały na rusztowania

Dawniej rusztowania produkowane były zazwyczaj z drewna. Tego typu konstrukcje były co prawna nieciężkie, jednak niesolidne, co sprawiało, że przy każdym projekcie niezbędne były przynajmniej małe poprawki. Do dziś na Dalekim Wschodzie rusztowania wykonuje się z bambusa. Dziś najpopularniejszym typem rusztowań okazują się te wyprodukowane ze stali, bo jest materiałem solidnym, a przy tym dość łatwym w przenoszeniu. Znacznie lżejsze okazuje się aluminium, które stosuje się przede wszystkim do produkcji rusztowań jezdnych, ponieważ muszą być jak najlżejsze.

Rusztowania – od jakiej firmy wypożyczyć?

Z uwagi na ochronę ludzi przebywających na rusztowaniach, bardzo ważne okazuje się to, od kogo je wypożyczymy. Należy wybierać przede wszystkim ekipy z dobrą renomą oraz polecane przez innych kontrahentów. Dowiedzmy się też, czy interesująca nas ekipa oferuje oprócz tego złożenie i rozłożenie rusztowań – będzie to wszak zlecenie, do jakiego niezbędne są odpowiednie kwalifikacje, a musimy wiedzieć, iż bezpośrednio wpływa to na ochronę znajdujących się na wysokości pracowników. Ceny wypożyczenia rusztowań są bardzo różne i biorą się z okresu ich udostępnienia, metrażu konstrukcji oraz innych rzeczy.