Izolacje przeciwwodne ochronią twój dom

Wilgoć jest dużym niebezpieczeństwem dla każdego budynku. Dlatego tak ważne okazuje się wykonanie izolacji przeciwwodnej, bo ta zabezpieczy go przed niekorzystnym działaniem wody zawartej w ziemi. W niektórych przypadkach odpowiednie są izolacje lekkie, ale kiedy budynek wzniesiony będzie na gruncie bez odpływu wody opadowej, niezbędne będzie wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie zaleca się też, kiedy dom położony jest na terenie poniżej lustra wody. Istotne jest, by wilgoć nie niszczyła budynku wskutek naporu na jego mury. Jakie zatem rodzaje izolacji przeciwwodnych są dostępne? I w końcu – komu zlecić wykonanie izolacji przeciwwodnej?

Rodzaje izolacji przeciwwodnych

Wyróżniamy 3 rodzaje izolacji przeciwwodnych. Pierwszy rodzaj to izolacje przeciwwilgociowe, które wykonywane są, gdy nie ma dużego niebezpieczeństwa ze strony wody. Jeżeli jednak woda jest dużym kłopotem, należy zrobić któryś z 2 pozostałych rodzajów izolacji. Średnie wykonuje się przede wszystkim na terenach z gruntem zwartym, gdzie nierzadko gromadzi się wilgoć. Izolacje ciężkie są z kolei wykorzystywane na obszarach, gdzie panuje duże ryzyko pojawienia się powodzi – te izolacje powinny charakteryzować się wysoką odpornością oraz ochronić budynek nawet przed silnie napierającą wodą.

Która ekipa zrobi izolacje przeciwwodne

Jak nietrudno się domyślić, wytrzymałość izolacji przeciwwodnych rzutuje na bezpieczeństwo mieszkańców domu. Dlatego należy przemyśleć wybór firmy, która je przygotuje. O czym zatem powinniśmy pamiętać szukając ekipy, która zrobi izolacje przeciwwodne? Najważniejsze na pewno będą kwalifikacje jej specjalistów – warto więc dowiedzieć się, jak długo świadczy takie usługi oraz jak komentują zakończone przez nią projekty wcześniejsi kontrahenci.