Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest tak ważna?

Stawiając na budowę jakiejkolwiek nieruchomości, trzeba pamiętać o najróżniejszych pracach. Do tych uznawanych za najważniejsze zaliczane są hydroizolacje fundamentów. To na tyle znacząca część prac, że najrozsądniej ich wykonanie powierzyć specjalistom , którzy posiadają wysokie kwalifikacje oraz długoletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest to tak znacząca sprawa?

Hydroizolacja fundamentów bardzo dobrze chroni budynek przed wpływem wody. Trzeba wiedzieć, że bezpośredni wpływ wody na fundamenty poważnie zmniejsza właściwości termiczne nieruchomości. Dochodzi wtedy do wyziębienia ścian, które są z tego powodu znacznie bardziej narażone na atak grzybów wpływających niekorzystnie na organizm mieszkańców. Aktualnie stosowane są dwa rodzaje izolacji: przeciwwodna i przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwodna wykorzystywana jest wówczas, gdy woda gromadzi się w pobliżu konstrukcji budynku. Jest najlepsza również wtedy, gdy woda wywiera ciśnienie o charakterze hydrostatycznym na strukturę fundamentów. Izolacja przeciwwilgociowa zaś gwarantuje kompleksowe zabezpieczenie przed działaniem wody i wilgoci w sytuacji, kiedy nie jest wywierane ciśnienie na poszczególne komponenty konstrukcyjne.

Hydroizolacja fundamentów – komu powierzyć prace

Hydroizolacje fundamentów stosuje się aktualnie zarówno w budynkach mających charakter mieszalny, jak i w przemysłowych. Należy pamiętać, że przy robieniu hydroizolacji fundamentów niezbędne jest osłonięcie miejsc , które są trudno dostępne. Są to załamania, narożniki i łączenia ścian. W związku z tym zrobienie hydroizolacji to konieczność stworzenia oddzielnego planu prac. Wykonanie hydroizolacji najlepiej jest powierzyć specjalistom, którzy mają tak kwalifikacje, jak i doświadczenie w tego typu pracach. Tylko wtedy można być pewnym, że wszystko zostanie wykonane tak, jak należy, a sama izolacja bardzo dobrze spełni swoją rolę.