Dźwigary – czy można je wynająć?

Zobacz, gdzie nabyć dźwigar, wejdź na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to konstrukcje potrzebne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie właściwego kształtu murów wylewanych z betonu, jak również przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się też potrzebne przy budowie sklepień – wówczas ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku. Dzięki dźwigarom strop nie zapada się natychmiast po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Stąd jego najważniejszą cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i typ wykorzystanych do tego surowców. Powinny one być pieczołowicie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na znaczne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, olcha, buk i topola. Bardzo istotne jest też poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed niekorzystnym oddziaływaniem wody, klejów i innych płynnych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów mają swoje dźwigary. Ich kupno oraz magazynowanie generuje jednakże pewne koszty. Na szczęście firmy, które sporadycznie akceptują zlecenia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]