Drewno merbau – do domu i gabinetu

www.balticwood.pl

Merbau to oryginalny typ drewna, który znakomicie pasuje do współczesnych wnętrz – zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i przestrzeni publicznej. Jakie są jego właściwości? Zobaczmy czym cechuje się ta niezwykła odmiana drewna.

Drewno merbau – piękny kolor

Na drewno merbau składają się dwa gatunki drzew – I. palembianca Miq i Intsia bijuga (Colebr.) Kuntze. Występują one w klimacie wilgotnym, przede wszystkim w lasach Oceanii. Najczęstsze rejony występowania to Mianmar, Półwysep Malajski, stan Sarawak na wyspie Borneo, Nowa Gwinea. Szlachetny kolor drewna od razu przykuwa uwagę i powoduje, że podłoga nabiera wyjątkowego charakteru. Drewno merbau to kolorystyczne połączenie koloru brunatnego, żółci, rubinu, a do tego posiada naturalne prążki, które wspaniale lśnią w słońcu. Na ciemnym parkiecie ewentualne zarysowania nie są też tak bardzo widoczne, co jest dodatkowym atutem.

Drewno merbau – wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne

Estetyka to jednak nie wszystko – drewno merbau jest także bardzo funkcjonalne – dlatego cieszy się dużą popularnością. Przede wszystkim jest bardzo stabilne wymiarowo oraz wyjątkowo wytrzymałe na urazy mechaniczne. Specjaliści wskazują, że drewno merbau jest nawet o 1/3 twardsze od teaku, dlatego znakomicie warto położyć je w reprezentatywnych wnętrzach. Znana jest także jego odporność na działanie drobnoustrojów oraz owadów – można je stosować je nawet w trudnych warunkach. Drewno merbau bywa określane jako Borneo-teak, ogifi, anglai, alai czy dowora i sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, co potęguje jego walory użytkowe. Urządzasz mieszkanie? A może zależy Ci na luksusowym designie gabinetu? Drewno merbau to idealny wybór!

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]