Do czego używa się sklejek szalunkowych?

Chcesz zamówić sklejkę szalunkową Kraków? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Deski szalunkowe to podstawowy element szalunków. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednak najczęściej używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić budynki z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego dziś używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – przeważnie z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]