Do czego służą uszczelniacze dekarskie

Integralnym elementem bezpiecznej nieruchomości jest wykonany z porządnych komponentów dach. Profesjonalne uszczelniacze dekarskie służą do naprawiania jego konstrukcji. Sprawdźmy kiedy są używane i czym się charakteryzują.

Gdzie używane są uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie przydają się szczególnie podczas wyrównywania wysłużonego już dachu, który zawiera duże szczeliny w strukturze. Stosuje się je też do spoinowania cieknących rynien, naprawy elementów okien dachowych, a także do do tzw. klejenia na zimno. Mogą być rozwiązaniem tymczasowym, wykorzystywanym w przypadku uszkodzenia dachu, jak również permanentnie wzmacniającym jego strukturę. Uszczelniacze dekarskie są wodoodporne, więc stosowane są nawet przy nagłym załamaniu pogody (porywista wichura, rzęsisty deszcz). Ich właściwości gwarantują odpowiednio opracowane substancje chemiczne i wiele eksperymentów.

Uszczelniacze dekarskie – dlaczego są takie dobre

Uszczelniacze dekarskie charakteryzują się nadzwyczajną przyczepnością do rozlicznych rodzajów pokryć dachowych, np. takich jak ceramika dekarska, cegła, szkło. O ich wszechstronnym zastosowaniu decydują właściwości wypełniające i spajające. Pozwalają uzyskać nieprzemakalną strukturę, bowiem nabędziemy je w formie miękkiej masy lub specjalistycznej szpachli, na bazie kauczuku. Uszczelniacze wytrzymają w najtrudniejszych warunkach klimatycznych, opierają się wpływowi cieczy czy promieniowania UV. Na rynku znajdziemy mnóstwo odcieni uszczelniaczy dekarskich, a także uszczelniacze w całości przezroczyste, które można pomalować na inny kolor.