Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Znajdź domy drewniane Małopolska

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach drewnianych nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest stosowana też papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu oraz majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla chorych na astmę, alergików oraz osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]