Co warto wiedzieć o cegle retro?

Obiekty postawione przed stu laty mają unikatowy urok. Jest on skutkiem nie tylko powagi, którą zdobywają z upływem lat, ale również projektu oraz budulców wykorzystanych do ich realizacji. W tamtych czasach szczególnym uznaniem architektów szczyciła się niewątpliwie czerwona cegła, a ta również obecnie uznawana jest za materiał, który nadaje obiektowi niezwykłego uroku. Ale choć w sprzedaży znajdziemy rozmaite rodzaje cegły w tej barwie, nie wszystkie sprawdzają się wtedy, gdy zależy nam na klimacie w stylu tamtych lat. Najlepiej wybrać wtedy cegłę retro. Jak więc jest ona produkowana? Kiedy powinniśmy po nią sięgnąć?

W jaki sposób zdobywa się cegłę retro?

Cegła retro może być wytwarzana różnymi sposoby. Podstawowe wersje to produkowane obecnie płytki, które zostają następnie postarzone. Nie zapominajmy przy tym, że takie cegły na pewno nie będą prezentować się dokładnie tak, jak w wiekowych obiektach. Jeżeli zatem ważny jest dla nas odpowiedni rezultat, wybierzmy płytkę retro wytwarzaną z surowca pozyskiwanego z likwidowanych, wiekowych obiektów. Zostaje ona przetwarzana, a następnie zabezpieczana przed niebezpiecznymi czynnikami, dzięki czemu świetnie się prezentuje, a zarazem jest równie wytrzymała jak współczesne cegły. Na rynku kupimy najróżniejsze typy płytki retro, pośród których bez problemu dobierzemy modele, które będą komponowały się z projektem konkretnego domu.

Cegła retro – w jakich wnętrzach najlepiej wygląda?

Jak łatwo się domyślić, cegła retro nie powinna być wykorzystywana jako podstawowy materiał. Doskonale sprawdza się zaś jako surowiec ozdobny, jaki nadaje wnętrzu pożądanego charakteru. To z tego powodu często są stosowane w loftach – lokalach urządzonych w budynkach wykorzystywanych przed laty przez zakłady przemysłowe. Cegła retro zdaje egzamin oczywiście także w pozostałych budynkach, świetnie prezentując się tak w kuchni, jak i jadalni lub przedpokoju.