Ceramiczne dachówki

Dachówka ceramiczna jest rodzajem pokrycia dachowego znanego i cenionego od wielu lat. Wiąże w sobie zarówno walory estetyczne, jak i pragmatyczne. Jest to niezwykle odporny i solidny materiał, do tego świetnie się prezentuje zarówno na budynkach klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Dachówka ceramiczna – ma więcej rodzajów, niż myślisz!

Dachówki ceramiczne to najbardziej powszechny materiał służący do krycia dachów budynków. Najbardziej znane są w tym przypadku dachówki “zakładkowe”, ułatwiające dopasowanie elementów podczas układania. Równie ciekawym pomysłem jest korzystanie z “esówek”, “mnichów-mniszek” lub “karpiówek”. Są to sprofilowane w inny sposób ceramiczne dachówki, używane m.in. przy odnawianiu dachów zabytkowych budynków oraz krycia złożonych konstrukcji.

Zalety dachówki ceramicznej

Dachówka ceramiczna należy do najstarszych materiałów budowlanych. Ceniona od wielu lat nigdy nie przestaje być modna. Prosta w montażu, dostępna w przeróżnych kolorach i kształtach – dachówka ceramiczna ma szereg plusów, które czynią ją niezastąpioną dla projektantów i budowniczych. Charakteryzuje się zaskakującą stabilnością i wytrzymałością, a jej waga sprawia, że dach jest mniej podatny na działanie wiatru.