Cegła ręcznie formowana – estetyka i wytrzymałość

Cegła klinkierowa to uznany element budowlany, który jest nadzwyczaj wytrzymały, służy jako dekoracja, a jednocześnie sprawia, że dom odróżnia się od pozostałych. Dlaczego cegła ręcznie formowana jest tak popularna i gdzie się ją stosuje? W jakich barwach wytwarzany jest klinkier dekoracyjny?

Cegła klinkierowa pełna – zastosowanie

Naturalne cegły na elewację zachwycają swoim oryginalnym designem i mogą być zastosowane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Cegły elewacyjne wspaniale ozdabiają budynek, a także nadają mu ponadczasowy i klasyczny charakter. Ich chropowata powierzchnia bardzo dobrze sprawdza się w przypadku nieruchomości utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Z kolei klinkier na komin cechuje duża trwałość i wyśmienicie radzi sobie ze zmiennymi temperaturami. Klinkierówka może też być użyta na ściany wewnętrzne domu, a także do wykończenia pięknego i wytrzymałego blatu lub zabudowania kominka – możliwości jest bardzo dużo!

Klinkierowa cegła na elewację – postaw na kolory

Klinkierową cegłę elewacyjną cechuje niska nasiąkliwość, trwałość oraz odporność na negatywne czynniki zewnętrzne, co sprawia, że jest chętnie wykorzystywana w budownictwie. Parametry techniczne to jednak nie jedyne atuty, jakimi dysponuje cegła klinkierowa. Jej kolory umożliwiają uzyskanie niepowtarzalnego efektu wizualnego – cegły mogą osiągać odcień pomarańczu, beżu, brązu, żółci, czerwieni, a po dodaniu glinki o kontrastowej barwie również wiele innych, nawet różowym czy niebieskim. Taka elewacja wygląda wyjątkowo i sprawia, że budynek się wyróżnia!