Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Budowa domów z bali - usługa dostosowana do waszych potrzeb

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane naprawdę często i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To stara metoda budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają bardzo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, dzięki której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. Oznacza to, że domy z bali nie wymagają wykonywania czasochłonnego i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długo. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są teraz chętnie budowane także w innych regionach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być budowane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Wybierając dom w technologii zrębowej, powinno się pamiętać, by zarówno stworzenie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niepożądane niespodzianki.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]