Budowa domów szkieletowych – technologia i stosowane materiały

Budowa domów szkieletowych - więcej o tej usłudze odnajdziesz tu

Ostatnio naprawdę dużo osób stawia na budowę własnego domu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeżeli chodzi o dostępne technologie. Teraz sytuacja wygląda całkiem inaczej. Na uwagę zasługują bez wątpienia domy szkieletowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy charakterystyczne takich domów?

Domy szkieletowe charakteryzują się przede wszystkim zrobionym z drewna szkieletem. W jego wnętrzu umieszczana jest izolacja termiczna, a od zewnętrznej strony obija się go natomiast elementem stężającym. W tym wypadku bardzo często wykorzystywane są płyty drewnopochodne czy znana od dawna sklejka. Taki typ wykonania daje wielkie możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie materiałów izolacyjnych, a także tych, przy pomocy których wykończyć można elewację budynku. Śmiało zdecydować się można na deski, tynk strukturalny, a także cegłę klinkierową, która teraz jest wyjątkowo modna, a tym samym cieszy się bardzo dużą popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych składa się z kolumn, które pełnią rolę pionowych elementów ścian. Elementy poziome to oczep z podwaliną. Tak wykonana konstrukcja bardzo często określana jest jako ramowa. Do wzniesienia budynków szkieletowych wykorzystuje się teraz drewno iglaste, które suszone jest komorowo. Znaczący jest poziom jego wilgotności, który nie może przekroczyć osiemnastu procent. Potem drewno jest strugane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów tego rodzaju odbywa się naprawdę szybko, co jest wielką zaletą tego rodzaju budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – konieczna jest pomoc fachowca

Budowa domów tego typu wymaga znajomości konstrukcji szkieletowej. Z tego powodu zarówno wykonanie projektu, jak i sama budowa to zadania, które powinny być wykonane przed fachowców. Tylko wtedy można mieć pewność, że na żadnym z etapów nie będą popełnione znaczące błędy mogące odbić się negatywnie na jakości budynku. Na szczęście dzisiaj znalezienie takich specjalistów nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]