Budowa domów góralskich – czy warto?

Budowa domów góralskich - więcej informacji o tej usłudze znajdziesz w tym miejscu

Piękne domy góralskie przyciągają klasycznym wykończeniem, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie takiego domku. Gdzie przeważnie są spotykane i jakie są ich zalety?

Budowa domów góralskich – nowoczesne chatki

Nowoczesne domki góralskie wyglądają cudownie i bajkowo, skonstruowane są w tzw. stylu zakopiańskim. Są wykonane ze świerku i charakteryzują się strzelistymi wieżyczkami oraz mnogością rzeźbionych elementów, mają także dachy kryte gontem. Stanowią doskonałe dopełnienie tatrzańskiego krajobrazu, dlatego występują przeważnie na terenach górskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wybudować taką nieruchomość w dużym mieście – Polacy szukają alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową domu murowanego. Budowa domów góralskich jest zdecydowanie tańsza i szybsza niż w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Konstruowane są one z prefabrykatów, a innowacyjna technologia powoduje, że roboty można kontynuować także w miesiącach zimowych, gdyż omijamy tzw. „mokre etapy” prac. Fachowcy podkreślają, że dom jest gotowy w ciągu kilku miesięcy.

Budowa domów góralskich – wybierajmy doświadczone podmioty

Klimatyczne chałupy góralskie mogą służyć jako domki działkowe, ale także mieć przeznaczenie całoroczne. Nowoczesna technika pozwala uzyskać wewnątrz znakomite warunki do życia, dachy zabezpieczone są ceramicznymi dachówkami, a na ściany można zastosować wełnę mineralną. Przedsiębiorstwa zajmujące się stawianiem takich domków odpowiednio impregnują wszystkie komponenty, żeby chronić środek przed mrozem. Następnym walorem domów tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Podejmując decyzję o inwestycji w nowatorskie domki góralskie, wybierajmy wyłącznie specjalistyczne biura architektoniczne, które umieją połączyć górski klimat z nowoczesnością.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]