Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Budowa domów drewnianych Małopolska - usługa dla Ciebie

Coraz więcej osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się też niemałymi stratami energii. Teraz wygląda to w stu procentach inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy wybudowane z drewna stanowiące połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy budowane z drewna to teraz doskonały przykład na to, jak efektywnie można łączyć tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają też inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór właściwych okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowatorskimi elementami napotyka się często w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie znajduje się piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do łatwych. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]