Bruk klinkierowy

Jest stosunkowo niedrogi, ale bez trudu jest w stanie zastąpić drogą nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest bowiem wytrzymałyi doskonale się prezentuje – nawet po dekadach. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej spotkać go można na polskich ulicach, parkingach tudzież podwórkach. Jakie ma zalety? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zestawienie bruku klinkierowego i betonu

Badania udowadniają, iż bruk klinkierowy jest czterysta procent odporniejszy niż wykorzystywany najczęściej beton. Bez problemów wytrzymuje nawet duże obciążenia, może więc być układany na podjazdach, placach rozładunkowych lub drogach dojazdowych.

Bruk klinkierowy – dostępny w różnych kolorach

Bruk klinkierowy z pewnością docenią wszyscy, którym na sercu leżą sprawy wyglądu. Zwykle spotykany jest w barwie, jednak poprzez wykorzystanie innych typów samoistnie zabarwionej gliny, jest w stanie przybierać także całkowicie inne kolory.

Przykłady użycia bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy może być układany na wiele sposobów. Do wyboru jest w jego przypadku aż 5 kombinacji – czyli niemal każda ze ścian poszczególnych kostek. Sprawia to, iż jego użycie nie kończy się na horyzontalnych nawierzchniach – możemy stosować go również do wykończenia ścian zewnętrznych.

Bruk klinkierowy wytrzyma lata

Opisywany surowiec jest naprawdę odporny na pęknięcia – bez problemów wytrzyma aż kilka dekad. Nieprzerwanie utrzymuje naturalną barwę, a charakterystyczna powierzchnia sprawia, że wykazuje wysoką antypoślizgowość.