trapez na dach, blachy trapezowe na dach

Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Blachy trapezowe dachowe tworzą mocne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa coraz bardziej popularna?

Blachy trapezowe na dach – ekonomiczne a zarazem wytrzymałe pokrycie

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montażu jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony również ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej stosowana do wykonywania pokryć dachowych i może być idealną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową wytrzyma w dobrej kondycji przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką odporność na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być położona blacha trapezowa?

Blacha trapezowa doskonale sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Najlepiej prezentuje się na obiektach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z różnych okoliczności nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie też bezbłędnie prezentować się jako wykończenie składnic, garaży lub obiektów gospodarczych. Blachę trapezową dachowe dachową wypada zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż towar jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, np. orynnowanie dachu.

Kontakt z nami:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08