Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Tu znajdziesz baseny kąpielowe

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także wielka przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia liczba typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa również halę basenową albo ogród. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak dużo więcej – jedne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Kontakt z nami:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]