Asfalt i inne nowoczesne nawierzchnie drogowe

Asfalt jest zaliczany do surowców najchętniej stosowanych przez specjalistów drogowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego – ma wiele atutów, które wyróżniają go wśród innych surowców. Właściwie wylany jest bardzo gładki, co pozytywnie rzutuje na komfort jeżdżenia po zbudowanych z niego drogach. Należy napomknąć również o jego solidności – nowoczesny asfalt zniesie chłody, skwar, opady i duży ruch. Nowoczesne technologie bitumiczne nie przysparzają problemów przy aplikacji, a większość z nich nie potrzebuje nawet rozgrzania.

Innowacyjny asfalt Safegrip

Dzisiejsze masy bitumiczne są zarówno wierzchnią warstwą jezdni, ale również oddzielają podkłady od wilgoci i innych niekorzystnych czynników. Wśród nich jest asfalt Safegrip, który chroni niższe warstwy jezdni przed zniszczeniem oraz zapewnia przyczepność we wszystkich sytuacjach. Asfalt ten stosowany jest nie tylko na drogach – sprawdza się również na różnego typu mostach, drogach dla rowerów i dla pieszych. Co istotne, możemy używać go także na wzniesieniach, osiągających nawet do czterdziestu pięciu procent stromizny.

Szczeliny dylatacyjne – wybierz odpowiedni asfalt

Na kładkach lub placach postojowych nie wolno zapominać o szczelinach dylatacyjnych, które zamortyzują wstrząsy i przez to zapewnią ochronę przebywających na nich osób. Aby jednak odizolować podkłady jezdni, należy stosować na nich właściwy asfalt. Wśród podobnych powierzchni warta uwagi jest na przykład technologia Rubi-Joint – doskonale pochłania wstrząsy w poziomie i w pionie.