Armatura kwasoodporna – zastosowania

Dowiedz się, gdzie nabyć armaturę kwasoodporną

W domowej łazience w stu procentach wystarczy armatura, która jest odporna na korozję. W wielu przypadkach wymagane będą jednak o wiele lepsze właściwości metalu, z którego wykonana jest używana armatura. Jest tak między innymi w fabrykach, w których wytwarza się towary z wykorzystaniem substancji żrących – jak farby oraz nawozy. By przenieść je w odpowiednie lokalizacje zakładu, należy wtedy skorzystać z armatury umożliwiającej stworzenie sieci odpornej na działanie substancji żrących. Na szczęście na rynku kupimy wiele towarów, z którymi będzie to osiągalne. Z czego więc wykonana bywa armatura kwasoodporna? Które elementy dostępne są w ofercie producentów? Gdzie je kupić?

Armatura kwasoodporna – które elementy?

W sklepach znajdziemy rozmaite elementy armatury kwasowej – między innymi łączniki, czwórniki, krany a także kołnierze i redukcje. Bez względu na to, jakie są to części, kluczowe jest to, z którego materiału są wykonane. By zapewnić absolutną odporność na wpływ kwasów, stosuje się przede wszystkim odpowiednie typy stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wyprodukowana bywa zatem ze stali kwasowej, którą produkuje się przez spory dodatek chromu oraz niklu. Ten materiał jest odporny na działanie wszystkich substancji o sile mniejszej niż kwas siarkowy.

Gdzie znajdziesz armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną można kupić między innymi w zwykłych sklepach metalowych. Takie wyjście ma jednak wiele słabych stron. Najważniejszym z nich okazują się oczywiście wysokie koszty zakupu, które powodują, że montaż kompletnej sieci potrafi być poważnym problemem. Oprócz tego nie za każdym razem znajdziemy tam modele, których potrzebujemy. Z tego względu warto nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, bo te oferują po pierwsze duży katalog elementów, ale również zwykle mniejsze koszty zakupu.

Kontakt z nami:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]