Zachęć dziecko do napisania listu do Mikołaja

W Wielkopolsce niekiedy zastępuje go Gwiazdor, na Podlasiu – Dziadek Mróz. Ciężko jest wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez Świętego Mikołaja. Bez względu na to, jak go określamy, jego funkcja jest identyczna – przynosi dzieciom oraz ich rodzicom upominki, sprawiając, iż Boże Narodzenie staje się bardzo wyjątkowym okresem. Jednak w rzeczywistości konieczność znalezienia podarków dla najmłodszych spoczywa na dorosłych, co dla większości z nich bywa źródłem sporych problemów. Jak bowiem wybrać upominek, który odpowie na potrzeby dziecka? Przydatny będzie list do Mikołaja. Dlaczego opłaca się go napisać?

List do Mikołaja – coś więcej niż rozrywka

Wysyłanie listów, w których najmłodsi wskazują upragnione prezenty ma barwną tradycję. Niejeden z nas w młodości wysłał przynajmniej jeden podobny list, więc na pewno pamięta, jak dużo przyjemności przyniosła mu ta rozrywka. Co istotne, list do Mikołaja okaże się bardzo pomocny także dla dorosłych – z nim z łatwością sprawdzą, o czym marzy dziecko. Należy też dodać, iż takie rozwiązanie gwarantuje całkowitą tajemnicę – maluch nie dowie się, że upominek dostał od rodziców, nie zaś od Mikołaja.

Nagrody za napisanie listu do Mikołaja

W tym sezonie napisanie listu do Mikołaja jest związane z dodatkowymi atrakcjami. Firma Mattel stworzyła bowiem konkurs który pozwala na zdobycie ciekawych zabawek dla najmłodszych. O czym mowa? W witrynie www.listdomikolaja.pl czeka na nas kreator, w którym możemy stworzyć oryginalny list do Mikołaja. A ten raz dziennie znajdzie najciekawsze listy oraz nagrodzi ich autorów.