atrakcje w małopolsce, ciekawe miejsca w małopolsce

Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc czasem trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych oraz godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Aby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której szybko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, jak również hotele, motele i schroniska młodzieżowe położone w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Dodatkowo dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz piękno parków narodowych i krajobrazowych.

Portal o ciekawych miejscach Małopolski z myślą o obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych tatrzańskich miejscowości. Informacje dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale też w m.in w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. Nadzwyczaj pomocna dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego