Wystawy samochodów – na które się wybrać?

W naszym kraju nie brak jest entuzjastów samochodów. Świadczy o tym popularność wystaw samochodów, bo te przyciągają za każdym razem setki gości. Ich tematyka jest naprawdę zróżnicowana – od imprez pokazujących wyścigowe samochody czy motocykle, przez ekspozycje najnowszych egzemplarzy, aż po wystawy, na których możemy podziwiać eleganckie, zabytkowe dwuślady. Druga sprawa to targi samochodów, które są doskonałą sposobnością do zaznajomienia się z ofertą różnych marek oraz zdobycia informacji, które ułatwią znalezienie nowego samochodu. Na jakie więc wystawy samochodów w Polsce warto się wybrać? Które propozycje są najbardziej interesujące dla fanów aut?

Najbardziej znacząca wystawa samochodów w Polsce

Odbywające się w Poznaniu Motor Show to największe targi motoryzacyjne w naszym kraju. Wystawa samochodów odbywa się na terenie Targów Poznańskich, a podczas niej najnowsze auta pokazują takie firmy jak Skoda, Audi, Mercedes oraz Porsche. Organizowane w kwietniu każdego roku targi to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi modami w świecie motoryzacji. Należy także zaznaczyć, że na wielkopolskiej wystawie dostępny także pawilon, gdzie auta dla siebie wyszukają entuzjaści pojazdów ciężarowych.

Wystawa samochodów dla fanów historii

Natomiast Classic Moto Show w Krakowie to wystawa samochodów dla różnych fanów starych aut. Organizowana jest każdego roku późnym latem i konsekwentnie przyciąga coraz więcej gości. Nic dziwnego – opisywana wystawa samochodów to doskonały moment na to, żeby na własne oczy ujrzeć historyczne modele samochodów z całego świata. Oprócz tego na zwiedzających czekają także zabytkowe motocykle z fabryk krajowych i zagranicznych. Organizatorzy wystawy samochodów zabytkowych pamiętali też o dzieciach – to dla nich zaplanowali wyjątkowe atrakcje, w czasie których przeszkolą ich jak bez ryzyka przebywać na szosie.