Sklep z wycieraczkami płaskimi

Kreski na szybie samochodu zmniejszają widoczność podczas ulewy? Już czas zamontować nowe wycieraczki – dotychczas używane prawdopodobnie są już zużyte. W miejsce przegubowych warto kupić wycieraczki samochodowe płaskie. Zastanawiasz się czemu? Przeczytaj nasz tekst.

Wycieraczki samochodowe płaskie w wiekowych samochodach

Powinniśmy pamiętać, że w starszych modelach często nie ma miejsca do założenia nowoczesnych wycieraczek. Przed ich kupnem zawsze dowiedz się, czy dane wycieraczki samochodowe płaskie są przeznaczone do posiadanego przez ciebie samochodu. Jeśli nie ma go na liście aut, powinieneś kupić jeden z modeli stworzonych dla wozów z fabrycznie montowanymi piórami przegubowymi.

Zalety wycieraczek samochodowych płaskich

Prosta budowa sprawia, że są bardziej niezawodne od tradycyjnych produktów. Dopasowane do profilu okna wycieraczki lepiej czyszczą. Doskonale nadają się również do użycia w ekstremalnych warunkach – niestraszny im silny wiatr czy niskie temperatury. Swoje właściwości tracą również znacznie wolniej – najintensywniej eksploatowane wycieraczki samochodowe płaskie należy wymieniać tylko co pół roku.

Co zrobić, by wycieraczki samochodowe płaskie działały dłużej?

Żywotność wycieraczek możemy przedłużyć nawet o pięć miesięcy, o ile nie zapomnimy, by chronić je przed brudem. Nie najlepiej znoszą styczność z woskami wykorzystywanymi do polerowania karoserii. Wycieraczki samochodowe płaskie źle znoszą dłuższy zastój – nawet przy dobrej pogodzie warto zatem od czasu do czasu je włączyć.