Crash pady – chroń motor przed uszkodzeniami

Jazda motocyklem potrafi być równie relaksująca, co niebezpieczna. Prawdopodobieństwo kolizji jest bowiem naprawdę spore – zarówno w czasie poruszania się po placu, jak i szybkiej jazdy na szosie. Dobrze pamiętać, że w podobnych sytuacjach należy zabezpieczyć nie tylko ludzi, lecz również sam motocykl, bo ten szczególnie przy dużych prędkościach zwyczajnie może się zepsuć. Istotne będzie więc to, by wyposażyć się w produkty, które w razie wypadku ochronią części motocykla szczególnie wrażliwe na uszkodzenia i dzięki temu umożliwią ustrzeżenie się dużych kosztów wiążących się z kupnem kolejnych. W tej roli doskonale zdadzą egzamin crash pady. Jak więc one działają? O czym wiedzieć przy ich wyborze?

Budowa crash padów

Crash pady to małe części montowane na owiewkach pojazdu. Montowane są za pomocą jednej bądź kilku śrub oraz skonstruowane są z pochłaniającego wibracje surowca. W przypadku ewentualnego upadku mają one kontakt z drogą dużo szybciej niż pozostałe elementy motoru, dzięki czemu zazwyczaj tylko one się psują. Pozwala to na zaoszczędzenie dużych sum – miast nabywać drogie podzespoły, musimy wtedy wymienić jedynie crash pady – które nabędziemy już za kilkaset złotych – unikając tym samym oczekiwania na dostawę ciężko dostępnych elementów.

Jak wybrać crash pady?

Ze względu na fakt, iż solidność crash padów w dużej mierze rzutuje na ochronę pojazdu, dobrze wybrać najwyższej klasy wersje. O czym więc wiedzieć przy ich kupnie? Kluczowe będzie to, by wystrzegać się dziwnie tanich wersji – takie crash pady nie okazują się wszak zwykle odpowiednio solidne, przez co po kolizji kluczowe części motocykla mimo wszystko zostaną zniszczone. Ważny będzie też sposób założenia – nieskomplikowane rozwiązania często nie gwarantują absolutnego bezpieczeństwa, niedostatecznie absorbując wstrząsy i narażając na awarię podzespoły pojazdu.