Nie spamuj – o nienaturalnych linkach przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszym powodem, przez który na naszą stronę internetową może zostać zastosowany ban od Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych negatywnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie odbiorców na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie przesadnej liczby fraz kierujących ruch na naszą witrynę w sieci. Manipulują one miejscem witryny w wyszukiwarce i przez to łamią reguły naturalnego linkowania wypracowane przez firmę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują w postaci tekstów marketingowych przesyconych licznymi frazami. Szerzy się także zjawisko kupowania linków, co skutkuje nałożeniem filtra. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nieuczciwe metody zostaną ujawnione, a to łączy się z gwałtownym zmniejszeniem jej rangi w przeglądarce, czsem aż o 30 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Zwróćmy uwagę na to, że kiedy na stronę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o przywrócenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie zapewnia całkowitego powodzenia. Wyślijmy zapytanie do profesjonalnej agencji pozycjonującej, jeśli chcemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów. Specjaliści błyskawicznie ustalą prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać tylko prestiżowym firmom.