Jakie korzyści płyną z korzystania z hostingu współdzielonego?

Czym jest hosting?

Hosting jest usługą udostępniania przestrzeni dyskowej serwera, czyli mającej dużą moc przeliczeniową maszyny, pracującej bezustannie. Dzięki hostingowi pracują wszystkie strony internetowe, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze oraz jest przez niego obsługiwana.

Co to jest hosting współdzielony?

Shared hosting, czyli hosting współdzielony to najczęściej wykorzystywana forma hostingu, w której jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Korzystając z niego, ma się do dyspozycji określoną część sprzętowych zasobów serwera, takich jak pamięć RAM czy ilość miejsca na dysku. Wspólne dla każdego jest oprogramowanie.
Wybór tego rodzaju hostingu jest rekomendowany dla początkujących użytkowników, z powodu stałej pomocy technicznej, dzięki której w szybki i fachowy sposób zostaną usunięte wszelkie problemy. Poza tym ogromnym plusem oczywiście jest niewysoka cena, która wynika z faktu, że z jednego urządzenia korzysta wielka ilość użytkowników.
Niezwykle obsługa i pomoc techniczna oraz korzystna cena to największe zalety hostingu współdzielonego, które sprawiają, iż jest on używany chętniej od serwerów VPS i serwerów dedykowanych.